Bibliobox

Bibliobox, jinak také “knihobox”, je tu pro vás i v době, když jsou knihovnice doma.
Slouží k vracení vypůjčených knih a časopisů, když je knihovna zavřená. Dvůr u budovy knihovny je neustále otevřený a díky tomu můžete knihobox využít 24 hodin / 7 dní v týdnu. Bibliobox najdete ve dvoře Pfannsmitdovi vili vpravo v rohu u vchodu do budovy.

Pravidla používání biblioboxu

Bibliobox slouží k vracení výpůjček.
Vracet do biblioboxu lze: knihy, časopisy, komiksy.
Knihy a časopisy zapůjčené v naší knihovně lze vrátit pouze do našeho biblioboxu, umístěného ve dvoře Pfannschmidtovi vily. Nikdy jinde!
Funkce vracení knih pomocí biblioboxu je založena na důvěře mezi knihovníkem a uživatelem. Uživatel po načtení vrácených knih obdrží potvrzení e-mailem. Za předpokladu, že při registraci uvedl funkční e-mailovou adresu.

Knihy a časopisy vhazujte do Biblioboxu hřbetem napřed.
Víme, kdo má jaké dokumenty půjčené, nemusíte se bát, poznáme to podle čárového kódu. Nevhazujte čtenářské průkazy.

Knihovnice knihovní jednotky vyzvednuté z biblioboxu odepsují uživateli z jeho čtenářského konta nejpozději následující provozní den do 10:00.
Pokud jsou při vrácení již vygenerovány sankční poplatky (za případné opožděné vrácení dokumentů), poplatky zůstávají ve čtenářském kontě a uživatel je uhradí při osobní návštěvě knihovny.
Knihovní jednotky, které byly oproti stavu při půjčování jakýmkoli způsobem poškozeny, knihovna ze čtenářského konta neodepíše.
Výpůjční lhůta u zbývajících nevrácených dokumentů se automaticky neprodlužuje.
Uživatel si může ověřit, že mu byly jednotky vráceny také prostřednictvím svého čtenářského konta nebo se může informovat telefonicky či e-mailem.
Knihy zapůjčené prostřednictvím meziknihovní výpůjční služby (MVS) se vrací pouze při osobní návštěvě v knihovně.
Pokud je knihovna otevřena a bibliobox nefunguje, prosíme uživatele o vrácení jednotek osobně na oddělení.

Co LZE vracet do biblioboxu:

• knihy,
  • časopisy,