Noc s Andersenem 2023

Letos si připomínáme 100 let od narození výjimečné autorky a ilustrátorky Heleny Zmatlíkové, a proto celý večer zdobily její krásné ilustrace. Všechny formou dopisů doprovázela “Neviditelná Zuzanka”.

Nejprve nás zavedla ven, kde jsme se orientovali pomocí šipek a fáborků. Stali jsme se Jozífkem na létajícím koberci, hledali přírodniny s dětmi z Bullerbynu, hráli kuličky s Honzíkem, z papíru poskládali letadélko Káně a vyluštili tajnou zprávu o pokladu.

Po návratu do knihovny jsme povečeřeli s dětmi z Bullerbynu, vytvořili si deník s kocourem Modroočkem, skládali rýmy s Aničkou, zahráli si s Lassem a konečně nám Zuzanka prozradila, že poklad se nachází ve sklepení. Poklad v temném sklepení opravdu byl – čekaly tam dárky – knihy a drobné hračky.

Přestože nás všechny hledání pokladu unavilo, množství knížek v “ložnicích” našim nocležníkům nedalo, aby ještě nějakou tu knihu před spaním neotevřely.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dětské oddělení a jeho autorem je M. Pecková. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.