Bílá pastelka 2015

Vážení přátelé,
ve středu 14. října proběhne veřejná sbírka Bílá pastelka, jejíž výtěžek je určen na pomoc lidem, kteří se vyrovnávají se ztrátou zraku.
Na tento den připravujeme do vestibulu lovosické knihovny malou výstavku pomůcek pro zrakově postižené.
Získáte tu i informace o tom, kam se v případě oslabení či ztrátě zraku obrátit o pomoc
A samozřejmě budete moci přispět do sbírkové pokladničky.
Potěší nás, když se u našeho stánku zastavíte a přispějete na dobrou věc.

A protože nechceme od společnosti jen přijímat, zveme vás zároveň na besedu, kterou připravujeme u příležitosti 190. výročí vzniku Brailleova bodového písma.
Uskuteční se v sále lovosické knihovny v úterý 10. listopadu od 17,00 hodin pod názvem
ČÍST SE DÁ NEJEN OČIMA.
Kromě historie slepeckého písma se seznámíte i s dalšími možnostmi, jak si literatury užívat, i když jeden z nejdůležitějších smyslů chybí.

Manželé Krajíčkovi
obiweb188